Bačiūnų gatvėje – saugios apšvietimo atramos

LED šviestuvas

Per 2019 m. UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ atnaujino ir modernizavo beveik 10 km gatvių apšvietimo linijų, įrengė 319 atramų bei pakeitė 233 šviestuvus. Iš viso per praėjusius metus į apšvietimo tinklo modernizavimą investuota daugiau kaip 550 tūkst. Eur.

Jau baigti tinklo įrengimo darbai Tilžės g. tarp Aukštabalio/J.Jablonskio g. ir Statybininkų/Gardino g. bei Donelaičio g., netrukus nauji šviestuvai atsiras ir Tilžės g. tarp Statybininkų/Gardino ir Gegužių g. Apšvietimo rekonstrukcijos darbai tęsiami ir Bačiūnų g. II – III etapu rekonstruojamoje gatvės dalyje. Šiuo etapu rekonstruojamas Bačiūnų g. ruožas tarp Vyturių g. ir Žaliasodžių g. Bendradarbiaudamas su gatvės rekonstrukciją atliekančiu rangovu, UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ atnaujino daugiau kaip 2,5 km šiame ruože esančio gatvių apšvietimo tinklo, įrengė 72 naujas gatvių apšvietimo atramas.

Dėl Bačiūnų g. specifikos (gatvė yra pakankamai siaura, nėra pakankamai vietos įrengti platų kelkraštį ar žalią juostą, tarp gatvės ir pėsčiųjų tako yra griovys) apšvietimo atramos buvo suprojektuotos arti važiuojamosios dalies, todėl, siekiant apsaugoti automobilius ir jais keliaujančius žmones, šioje gatvėje įrengtos saugios EN 12767 Europos standartą  atitinkančios atramos. Šios atramos pasižymi aukštu energijos sugėrimo lygiu (angl. high energy absorbtion) bei nelaimės atveju automobilį tarsi apgobia sugerdamos smūgio energiją, tokiu būdu sumažindamos smūgio daromą žalą automobiliui, lyginant su žala, patiriama atsitrenkus į įprastą atramą (žr. pav.)

Vietoje dabartinių 150W natrio šviestuvų Bačiūnų g. netrukus bus sumontuoti atsparūs atmosferos poveikiui ir vandalizmui ekonomiški (60W) LED šviestuvai su pritemdymo funkcija. Šviestuvai bus sumontuoti ant jau įrengtų metalinių cinkuotų atramų 9 m aukštyje. Ant tų pačių atramų 6 m aukštyje bus sumontuoti ir pėsčiųjų tako šviestuvai.

2020 m. planuojama tęsti pradėtus darbus Tilžės g. bei kartu su gatvės rekonstrukcija toliau vykdyti Bačiūnų g. apšvietimo atnaujinimo darbus, taip pat planuojama atnaujinti apšvietimą Kauno g., kvartale tarp Rasos ir Sondeckio g. bei kitose gatvėse. Kaip ir 2019 m., ateinančiais 2020-aisiais ketinama į apšvietimo tinklo atnaujinimą ir modernizavimą investuoti apie 500 tūkst. Eur bei atnaujinti apie 8,5 – 10 km apšvietimo tinklų.