Elektros energijos taupymas Šiauliuose įgyvendinus Šiaulių gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projektą

Ne paslaptis, kad iki Šiaulių miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projekto įgyvendinimo, Šiaulių mieste, siekiant elektros energijos sutaupymo, kol visi neekonomiški natrio šviestuvai buvo pakeisti į LED šviestuvus, švietė tik kas antras šviestuvas (išskyrus pėsčiųjų perėjas, sankryžas ir kitas padidinto pavojingumo vietas).

Kaip žinia, įgyvendinus projektą, jau nuo 2023 m. spalio mėn., Šiaulių mieste šviečia jau nebe kas antras, o kiekvienas šviestuvas, tačiau nepaisant to, Šiauliai vis tiek žymiai efektyviau naudoja energetinius išteklius, nei iki projekto įgyvendinimo.

Kodėl? Todėl, kad LED šviestuvai naudoja mažiau elektros energijos, tad mažėja ir energijos sąnaudos elektrai gaminti.

Nors prieš Šiaulių miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projekto įgyvendinimą švietė tik kas antras šviestuvas, o po projekto įgyvendinimo – visi šviestuvai, tačiau jau dabar matomi džiuginantys įgyvendinto projekto rezultatai, nes lyginant 2022 m. ir 2023 m. IV ketvirtį, elektros energijos suvartojimas Šiaulių mieste sumažėjo beveik 50 proc., o Šiaulių miesto savivaldybės biudžetas sutaupė gerokai virš pusės milijono Eur.!

Beje, reikia pabrėžti, kad visi Šiaulių miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projekto atsipirkimo skaičiavimai atlikti iki projekto įgyvendinimo, šviečiant kas antram šviestuvui. Jeigu skaičiavimai būtų atlikti šviečiant kiekvienam šviestuvui ir būtų lyginami senieji natrio šviestuvai su dabartiniais LED šviestuvais, tai elektros energijos sutaupymas būtų ženkliai didesnis ir siektų daugiau kaip 60 proc.

Plačiau kviečiame žiūrėti reportaže.