Kodėl įvyksta apšvietimo tinklo gedimai?

Dažnai mūsų klausiate, kodėl net ir įgyvendinus Šiaulių miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projektą vis vienur ar kitur pasitaiko apšvietimo tinklo gedimų, kitaip tariant, ima ir nebešviečia keletas vienoje gatvėje esančių šviestuvų? Atsakome.

Šiaulių mieste iš viso yra nutiesta 385 km apšvietimo linijų. Iš jau įgyvendinto ES dalinai finansuoto Šiaulių miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo projekto, kurio pagrindinis tikslas buvo padidinti Šiaulių miesto gatvių apšvietimo sistemos energijos vartojimo efektyvumą, modernizuojant gatvių apšvietimo infrastruktūrą, pakeisti visi Šiaulių mieste esantys šviestuvai (10 493 vnt.) ir rekonstruota apie 25 km apšvietimo linijų. Viso Šiauliuose šiuo metu yra modernizuota ❗️❗️❗️TIK APIE 25 PROC. apšvietimo linijų❗️❗️❗️, o likusios apšvietimo linijos yra senos ir reikalaujančios nuolatinės priežiūros.

Kiekvienais metais mūsų įmonė savo lėšomis rekonstruoja nuo 6 iki 10 km. apšvietimo linijų: klojami nauji apšvietimo linijos kabeliai apsauginiuose vamzdžiuose, įrengiamos naujos cinkuotos atramos, keičiami šviestuvai bei apšvietimo valdymo spintos. Kaip atsirenkame kur reikalingas apšvietimo tinklo modernizavimas? Žiūrime, kurios gatvių atkarpos yra problematiškiausios, tai yra, kur įvyksta daugiausiai gedimų ir kur elektros kabelių būklė yra prasčiausia. 🪛 Ypač gedimai suaktyvėja besikeičiant oro sąlygoms, pvz., kuomet žiemą paspaudžia šaltukas, o po jo įvyksta staigus atlydys, tuomet apšvietimo linijos ima trūkinėti ir tam tikrose gatvių atkarpose įvyksta gedimai. 💡

UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ ir toliau ketina modernizuoti likusias nemodernizuotas atkarpas Šiaulių mieste, nes tokių problematiškų vietų, akivaizdu, dar gana daug.