Nepaisant būtinybės taupyti Šiauliai išliks saugūs ir šventiškai pasipuošę

Šiuo metu, kai dienos trumpėja, o vakarai ilgėja, vis anksčiau įjungiamas gatvių apšvietimas, tad ypač aktualus tampa elektros energijos taupymo klausimas.

Niekam ne paslaptis, kad elektros energijos kainos nuo šių metų pavasario pakilo 7-8 kartus. Jei 2022 m. pirmą pusmetį „Šiaulių gatvių apšvietimas“ elektros energiją pirko po 0,06 Eur už kilovatvalandę, tai antrą pusmetį elektros kaina šoktelėjo iki 0,50 Eur už kilovatvalandę. Nors rugsėjo mėnesį pastebimas nežymus elektros kainos sumažėjimas, tačiau kainų augimo tendencija išlieka ir toliau.

„Šiaulių gatvių apšvietimas“ kartu su Šiaulių miesto savivaldybės vadovais, siekdami kiek įmanoma sumažinti išlaidas elektros energijai, ieško priemonių taupyti elektros energijos suvartojimą. Kaip ir kituose miestuose, priimtas sprendimas gatvėse išjungti kas antrą šviestuvą arba sumažinti apšvietos intensyvumą 30 – 50 proc., paliekant pilną apšviestumą tik pavojingose vietose – pėsčiųjų perėjose, sankryžose, prie ugdymo įstaigų.

Gyventojai jau turbūt pastebėjo, kad nuo apšvietimo įjungimo vakare iki išjungimo ryte, mieste šviečia ne visi šviestuvai. Kai kur apšvietimo intensyvumas sumažinamas ir dar labiau, pavyzdžiui Karaliaučiaus, Jablonskio gatvėse, kur beveik nėra pėsčiųjų eismo, užgesinama ir daugiau šviestuvų. Taupymo sumetimais apšviestumas sumažinamas ir Vilniaus gatvės bulvare – čia šviestuvai švies tik vienoje bulvaro pusėje, išskyrus šventines dienas.

Dar viena iš taupymo priemonių –  apšvietimo įjungimo ir išjungimo laiko keitimas, šiek tiek pavėlinant įjungimą ir paankstinant išjungimą. Nepaisant būtinybės taupyti, rūpinamės gyventojų ir ypač vaikų saugumu, todėl tuo metu, kai apšvietimo išjungimas sutaps su laiku, kai dirbantieji vyksta į darbus, o vaikai eina į darželius ar mokyklas, tinkamas gatvių apšvietimas bus užtikrinamas ilgiau.

Dėl taikomų taupymo priemonių šventiniu laikotarpiu miestiečiai nebus palikti be šventinio apšvietimo. Kaip ir kiekvienais metais, elektrinėmis girliandomis bus puošiamos kalėdinės eglutės įprastose miesto vietose – Vilniaus bulvare prie Kaštonų alėjos, Rėkyvos ir Medelyno seniūnijose, prie Šiaurės Lietuvos kolegijos.  Nors ir trumpiau nei įprastai, šventiniu laikotarpiu miestą puoš šventinio apšvietimo elementai „Saulutės“, įrengtos Tilžės gatvėje, Vilniaus bulvare, Draugystės prospekte. Įprastai “Saulutės“  šviesdavo visu kalėdiniu laikotarpiu. Siekiant taupyti išlaidas elektros energijai šiais metais planuojama „Saulutes“ įjungti tik per pačias šventines dienas.

„Kad ir kaip norėtume, kad mūsų mieste šviestų kiekvienas šviestuvas, tačiau situacija elektros rinkoje verčia mus taupyti. Norime pabrėžti, kad net ir taupydami, galvojame apie gyventojų, ypač mažųjų šiauliečių, saugumą bei norime, kad šventės nebūtų tamsios, – teigia UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ direktorius Tomas Petreikis.