Parodoje domėtasi elektrotechnikos ir žaliosios energijos naujovėmis

Saulės jėgainė

„Šiaulių gatvių apšvietimo“ bendrovės atstovai dalyvavo viename iš profesionaliausių elektrotechnikos bei alternatyvios energetikos renginių Lietuvoje – „Litexpo“ parodų centre vykusioje parodoje „SLO Electricity 2020“, kurioje domėjosi elektrotechnikos, saulės energetikos ir apšvietimo  segmentų naujovėmis. Ši paroda buvo skirta elektrotechnikos rinkos dalyviams – mėgėjams ir profesionalams, darbų vadovams ir energetikams, ieškantiems alternatyvių energijos šaltinių ir siekiantiems savo darbe efektyvumo.

„Šiaulių gatvių apšvietimo“ darbuotojai galėjo susipažinti su vienu iš pažangiausių elektros įrangos tiekėjų  partnerių pasiūlymais, pristatoma produkcija ir jos galimybėmis, o taip pat su rinkoje siūlomomis naujovėmis.

Kadangi „Šiaulių gatvių apšvietimo“ įmonė žengia koja kojon su šiuolaikinėmis žaliosios energijos tendencijomis, domisi atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimu, nusprendė įgyvendinti projektą, kurio metu bus įrengta saulės elektrinė, gaminsianti energiją įmonės administracinėms ir gamybinėms reikmėms. Jeigu elektrinė pasiteisins, ateityje bus svarstoma ir apie saulės elektros energijos panaudojimą miesto gatvių apšvietimui.

„Šiaulių gatvių apšvietimo“ darbuotojai kvalifikaciją kėlė seminaruose, kur susipažino su saulės jėgainių įrengimo ir LED šviestukų gamybos naujovėmis.

Darbuotojai taip pat domėjosi apšvietimo technologijomis, galimybėmis ir sprendiniais modernizuoti apšvietimo tinklą, susipažino su tiekėjų siūloma produkcija, nestandartiniais, netipiniais produktais.

Pavyzdžiui, gatvių apšvietimo lempomis, kurios galėtų pakeisti natrio lempas jau esamuose šviestuvuose.

Šios lempos ypač tinka tais atvejais, kai reikia išlaikyti išskirtinio dizaino brangiai kainuojančius šviestuvus, atramas, tačiau nėra kitų galimybių pakeisti patį šviestuvą. Tokiu atveju natrio arba kitos technologijos lempas galima pakeisti LED lempomis. Tačiau gamintojo atstovas pabrėžė, kad šios lempos labiau tinka parko šviestuvuose, o gatvių apšvietimo linijų nuolatiniam modernizavimui tai nėra praktiškas sprendimas, kadangi dažniausiai problemos kyla ne  dėl pačios lempos, o dėl susidėvėjusios apšvietimo infrastruktūros, apimančios kabelius, atramas ir kitus elementus, todėl tikslingiausia atnaujinti visą sistemą. Be to, dabar rinkoje siūlomos LED lempos, galinčios pakeisti natrio lempas ir užtikrinančios reikalingą apšvietos lygį, yra per didelės ir fiziškai į senos technologijos šviestuvus netelpa.