Šiaulių darželių kiemai virsta šviesos ir jaukumo oazėmis

LED Apšvietimas

Pastaraisiais metais UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ kartu su miesto savivaldybe įgyvendina kilnią ir gražią iniciatyvą – seni, būtinų reikalavimų neatitinkantys šviestuvai ikimokyklinio ugdymo įstaigose keičiami naujais. Atnaujinus apšvietimą, darželių kiemai tamsiu paros metu virsta šviesos ir jaukumo oazėmis. Moderniai apšviestose darželių teritorijose vaikams malonu ir saugu pabūti lauke net rudens bei žiemos vakarais, kai anksti temsta.

Prieš dvejus metus Šiaulių miesto savivaldybei pradėjus įgyvendinti ikimokyklinio ugdymo įstaigų renovavimo projektus, kartu nutarta atnaujinti ir šių įstaigų teritorijų apšvietimo tinklą. Senasis, dar ant pastatų įrengtas  ikimokyklinio ugdymo įstaigų teritorijų apšvietimas nebeatitiko šiuolaikinių saugumo reikalavimų, buvo pasenęs.

„Dar iš sovietmečio paveldėjome laikiną ugdymo įstaigų apšvietimo sistemą, kuri laikui bėgant  labai nusidėvėjo. Kadangi nuo kai kurių įrenginių atsiradimo praėjo daugiau kaip 30 metų, jie jau nebeatitiko elektrotechninių ir saugumo reikalavimų: ugdymo įstaigos buvo apšviestos laikinai įrengtais šviestuvais“, – paaiškina bendrovės direktorius Tomas Petreikis.

Pasak įmonės vadovo, šviestuvų atnaujinimo darbai derinami su įstaigose vykdomomis pastatų renovacijomis ar rekonstrukcijomis. Pirmiausia keisti apšvietimo sistemą sumanyta nuo ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Viena jų – „Dermės“ mokykla, turinti ir ikimokyklinio ugdymo skyrių.

Modernus apšvietimas džiugina ugdymo įstaigų bendruomenes

„Dermės“ mokyklos direktorės Rūtos Lanauskienės žodžiais, per kelis mėnesius įvykdytas didžiulis darbas – įrengtas naujas apšvietimas visoje mokyklos ir jos darželio teritorijoje – dabar labai džiugina įstaigos bendruomenę.

„Už šį modernų apšvietimą mokyklos ir darželio bendruomenės vardu norėčiau padėkoti Šiaulių mieto savivaldybės vadovams ir Šiaulių gatvių apšvietimo direktoriui Tomui Petreikiui, nes visi gražūs darbai pirmiausia prasideda nuo jų sumanytojų ir iniciatorių geros valios“, – sako mokyklos vadovė.

„Dermės” mokyklos direktorė R. Lanauskienė

Nauji šviestuvai mokyklos bendruomenę pasitinka prie visų įėjimų ar įvažiavimų, vaikų laisvalaikio vietose. Rūtos Lanauskienės žodžiais, nauja apšvietimo sistema ne tik moderni ir ekonomiška, bet  visų svarbiausia – ji yra vaikų saugumo garantas.

„Pas mus mokiniai mokosi ir gyvena visą parą, tad vakarais, kai geras oras,  sudarytos sąlygos vaikams būti lauke. Be to, mažieji gali žaisti atskirose erdvėse, nes dabar ir žaidimų aikštelės ir poilsio zonos ir gamtos kampelis, kuriame jie augina daržoves – viskas yra apšviesta. Tai labai naudinga ir įdomu, leidžia vaikams turiningai leisti laisvalaikį“, – pasakoja direktorė.

Ji pasidžiaugė, kad vaikai, kurdami darbelius šviesos ir tamsos tema, piešė ir iš įvairių medžiagų lipdė naujuosius šviestuvus bei surengė šių darbelių parodą.

„Šiaulių gatvių apšvietimo“ bendrovė tęs pradėtus darbus

 Ateityje apšvietimą  planuojama įrengti dar dešimtyje ikimokyklinių įstaigų bei pradėti mokyklų kiemų apšvietimo atnaujinimą.

„Miesto mero ir savivaldybės administracijos vadovų atsakingo požiūrio bei asmenino rūpesčio dėka turime galimybę tęsti bendradarbiavimą su Šiaulių miesto savivaldybe bei įgyvendinti ugdymo įstaigų projektus. Panaši situacija yra su mokyklomis, todėl ketiname atnaujinti ir mokyklų apšvietimą. Tad ateinančių kelerių metų mūsų įmonės tikslas – sutvarkyti ir sukurti kokybišką bei šviesią aplinką visose Šiaulių miesto ugdymo įstaigose“, – planais dalijasi įmonės vadovas Tomas Petreikis.

2018 metais apšviesta vienuolika Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 2019 – devynios, šiemet – penkios. Per trejų metų laikotarpį ikimokyklinio ugdymo įstaigų kiemuose pastatyta beveik 300 modernaus dizaino naujos kartos šviesos diodų (LED) šviestuvų, įrengtų ant cinkuoto metalo atramų.  Šie modernūs šviestuvai leidžia sutaupyti elektros energijos ir yra draugiški aplinkai.

Sauliaus Jankausko nuotraukos