Apie greitį mieste

Greitis

Bene aktualiausia pastarųjų dienų tema tarp vairuotojų – mobilieji greičio matuokliai, liaudiškai vadinami „trikojais“. Vieni piktinasi, kad jie nepažymėti, kiti – kad jie skirti pasipinigauti ir jokios prevencijos nevykdo. Nesiimame vertinti greičio matuoklių naudojimo teisinių ar prevencinių aspektų, tačiau galime kalbėti apie greičio mieste daromą žalą per savo, kaip infrastruktūros objektų priežiūrą vykdančios organizacijos, prizmę.

Mūsų darbuotojai bent po kartą į savaitę, o kartais ir dar dažniau, vyksta tvarkyti greitį mėgstančių vairuotojų sukeltų padarinių – nuverstų kelio ženklų, nulaužtų ar sugadintų apšvietimo stulpų. Kviečiame pasidairyti po mūsų galeriją ir pamatyti, kas nutinka metaliniam stulpui po susidūrimo su automobiliu. Įsivaizduokime, kas būtų, jei vietoje stulpo ar kelio ženklo po greičio mėgėjo ratais papultų žmogus….

Kuo didesnis greitis, tuo stipresnis smūgis, tuo skaudesnės jo pasekmės. Ne tik stulpams – ne mažiau nukenčia ir kaltininko automobilis. Laikytis saugaus greičio turėtume ne dėl policijos ar „trikojų“, o saugodami miesto ir savo turtą, savo ir kitų sveikatą ir gyvybę. Būkime saugūs kelyje, saugokime vieni kitus.