Lentelės su žalia rodykle jau grįžo į Šiaulių miesto sankryžas

Žalia rodyklė

Įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės Saugaus eismo komisijos 2020-01-16 d. sprendimą, vakar (2020 m. sausio 29 d.) 10-yje Šiaulių miesto sankryžų buvo įrengtos lentelės su žalia rodykle, leidžiančiomis sukti į dešinę šviečiant raudonam šviesoforo signalui.

Lentelės į sankryžas grąžintos įsiteisėjus Kelių eismo taisyklių 76 punkto ir Kelių šviesoforų įrengimo taisyklių 77 punkto pakeitimams, reglamentuojantiems lentelių su žaliomis rodyklėmis prie šviesoforų įrengimą bei tik į tas sankryžas, kurios atitinka VšĮ Transporto kompetencijų agentūros reikalavimus pagal su Susisiekimo ministerija suderintą Lentelių su žalia rodykle prie raudono šviesoforo signalo įrengimo vertinimo metodiką. Sankryžų sąrašas dar turi būti įvertintas bei patvirtintas VšĮ Transporto kompetencijų agentūros, kuriai yra pateiktas prašymas atlikti tokį vertinimą.

Neterminuotai lentelės su žalia rodykle grąžintos į šias sankryžas:

  • Tilžės – Stoties, iš Tilžės g. į Stoties g. ir iš Stoties g. į Tilžės g. (link Vilniaus g.);
  • Dubijos – Gumbinės, iš Dubijos į Gumbinės link PC „Saulės miestas“ ir iš Gumbinės  į Dubijos (link Žemaitės g.);
  • Tilžės – Vaidoto, iš Tilžės į Vaidoto g. (link Žemaitės g.) ir iš Vaidoto į Tilžės g. (link PC „Tilžė“);
  • Vytauto – Vasario 16-osios g., iš Vytauto į Vasario 16-osios g., (link Vilniaus g.) ir iš Vasario 16-osios į Vytauto g. (link Tilžės g.);
  • Vilniaus – Ežero g. visomis 4 kryptimis;
  • Pramonės g. – PC „Bruklinas“ stovėjimo aikštelė, įvažiuojant į aikštelę ir išvažiuojant iš aikštelės (link Metalistų g.).

Laikinai, kol bus atlikta šviesoforų rekonstrukcija, lentelės įrengtos sankryžose:

  • Serbentų – Dubijos visomis 4 kryptimis;
  • Tilžės – Gardino – Statybininkų, iš Gardino į Tilžės g. (link Gegužių g.);
  • Tilžės – Vytauto, iš Tilžės g. į Vytauto (link Vasario 16-osios g.;
  • Tilžės – P. Cvirkos g. iš Cvirkos į Tilžės g. (link PC „Saulės miestas“.

Primename, kad Šiaulių mieste buvo 24 sankryžos, kuriose iki 2020 m. sausio 1 d. buvo išmontuotos lentelės su žalia rodykle. Keturiose iš jų įrengtos papildomos šviesoforo sekcijos į dešinę (Tilžės – Aukštabalio – J. Jablonskio, Tilžės – Pakruojo – Aušros g., Žemaitės – Vilniaus g. ir Žemaitės – Dubijos g. sankryžose), Vilniaus – Ežero ir Birutės – Basanavičiaus g. sankryžose pakeistos eismo kryptys juostose, Tilžės – Cvirkos g. pakoreguotas šviesoforo ciklas.

Lentelių su žalia rodykle išmontavimo, papildomų sekcijų sumontavimo, eismo krypčių keitimo bei šviesoforų perprogramavimo darbų faktiniai kaštai sudarė apie 3000 Eurų (su PVM). Lentelių su žalia rodykle grąžinimo į 10 miesto sankryžų darbų faktiniai kaštai nesiekė 300 Eur (su PVM). Visus darbus atliko UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ įmonės lėšomis iš pelno, uždirbto atliekant kitus, ne Šiaulių miesto savivaldybės, užsakomus darbus, todėl Šiaulių miesto savivaldybei šie darbai papildomai nekainavo.