Patikslinti parkavimo Šiaulių miesto centre nuostatai

Nuo 2023 m. gegužės 1 d. Šiauliuose įsigaliojo naujos automobilių statymo miesto centre taisyklės. Iki šiol buvusi viena visam miestui žalioji zona buvo išskaidyta į tris zonas: raudoną, kuri yra pačiame miesto centre bei geltoną ir žalią, kurias sudaro tolimesnės miesto centro dalys. Atsiradus šiai naujovei, parkavimosi sistemos administratorius UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ paragino gyventojus nedelsti ir kuo greičiau (el. paštu arba atvykus į Klientų aptarnavimo centrą (Aušros al. 53, Šiauliai)) pristatyti visus leidimui gauti reikalingus dokumentus.  Registracijos proceso metu buvo pastebėta, kad tam tikrais klausimais vis iškyla neaiškumų, todėl sistemos administratorius kreipėsi į Šiaulių miesto savivaldybę dėl anksčiau Šiaulių miesto savivaldybės tarybos įtvirtintų Nuostatų patikslinimo.

2023 m. gegužės 5 d. patvirtinta nauja Nuostatų redakcija. Svarbiausi Nuostatų pasikeitimai:

  1. Gyventojo leidimas galioja  asmens turimų patalpų kieme ir gatvėje, kurios adresu yra registruotos patalpos ir / arba iš kurios yra privažiavimas prie asmens turimų patalpų;
  2. Patikslinta sąvoka: Transporto priemonė / Automobilis – motorizuota transporto priemonė, turinti registracijos liudijimą (Nuostatuose vartojama sąvoka „automobilis“ suprantama kaip bet kokia registruota transporto priemonė);
  3. Atsirado nauja leidimo rūšis: Studento leidimas – studentams, kurie mokosi aukštosiose mokyklose Šiaulių mieste  ir turi studento vardu registruotą transporto priemonę, išduodamas 6 mėnesiams ir gali būti pratęsiamas, kol studentas mokosi nurodytoje įstaigoje.

Taip pat patikslinta leidimų išdavimo tvarka gyventojams, kurių nuosavybė yra baltojoje miesto zonoje, tačiau ji ribojasi su mokama parkavimo zona. Tad, jei patalpos yra daugiabučiame name, kuris priklauso baltai zonai, tačiau ribojasi su mokama zona, gyventojas gali gauti gyventojo leidimą ir statyti transporto priemonę gatvėje, kurios adresu yra registruotos patalpos ir / arba iš kurios yra privažiavimas prie asmens turimų patalpų bei įsigyti abonementą su 50% nuolaida tos zonos, su kuria ribojasi jo namas.

Intensyviai vykstant Šiaulių miesto gyventojų registracijos ir leidimų išdavimo procesui UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ prašo kantrybės ir supratingumo. Visi gyventojų leidimams pateikti prašymai bus apdoroti ir gyventojų leidimai suteikti!  Pabrėžiama, kad gyventojo leidimas yra elektroninis (transporto priemonės numeris įvedamas į sistemą). Popierinis leidimas nėra išduodamas.

Primename, kad atsiskaityti už parkavimą mokamose Šiaulių miesto vietose galima šiais būdais:

Mokėjimo būdai:

  • Parkomatuose:
    • Grynaisiais pinigais – monetomis;
    • Bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis.

Kviečiame susipažinti su naudojimosi parkomatais videoinstrukcija: