Artėjant Velykoms „Gaidys“ vėl plasnoja

Žiemos šalčių buvusi palaužta miesto simbolio „Gaidžio“ statulėlė artėjant gražiausiai pavasario šventei vėl sukasi ir plasnoja.

Kiekvieną dieną 12 ir 18 val. „Gaidys“ kreipiasi į Vilniaus bulvaro praeivius įvairiomis baltų tarmėmis ir pasaulio kalbomis, savo pasisveikinimą lydėdamas sparnų plasnojimu ir pasisukimu.

Profesionalaus industrinio dizainerio, dailininko, kraštotyrininko Viliaus Purono 1974 metais suprojektuotas „Gaidžio“ laikrodis buvo įrengtas kartu su Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaru. Varinį gaidį iškalė ir privertė jį judėti meistras Eduardas Konstantinovas. „Gaidys“ ant koplytėlės formos bokšto nutūpė ir pirmą kartą užgiedojo 1975 metų gegužę. Tada jis sukosi aplink savo ašį ir plasnojo variniais sparnais. Metų naštos išvargintas „Gaidys“ buvo ilgam sustojęs, kol 2022 m. vasarą po kapitalinio remonto „Šiaulių gatvių apšvietimo“ darbuotojų pastangų dėka jis vėl suplasnojo. Deja, šių metų sausį užklupus šalčiams, dėl itin didelių oro temperatūrinių svyravimų bei drėgmės varinis „Gaidys“ buvo nustojęs judėti.

Labai simboliška, kad „Gaidys“ vėl atgimė visai prieš pat šv. Velykas. Tikimės, kad šis simbolinis atgimimas saugos varinę statulėlę ir ji ilgai dar džiugins savo šokiu ne tik miestiečius, bet ir miesto svečius.

Nuotraukos: UAB “Šiaulių gatvių apšvietimas” archyvas