„Šiaulių gatvių apšvietimas“ plečia veiklą – valys gatves su vakuuminio valymo ir plovimo mašina

Valymo mašina

Šiaulių savivaldybė, įgyvendindama Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Aplinkos oro kokybės gerinimas Šiaulių mieste“, įsigijo modernių gatvių valymo automobilį, kurį nusprendė perduoti „Šiaulių gatvių apšvietimui“. Tad nuo šiol „Šiaulių gatvių apšvietimas“ ne tik rūpinsis miesto šviestuvais, šviesoforais, prižiūrės kelio ženklus, bet ir valys gatves.

„Džiaugiamės, kad Šiaulių miesto savivaldybė šią mašiną perdavė būtent mūsų bendrovei, nes galėjo pasirinkti ir kurią kitą Savivaldybės įmonę. Priimtas racionalus sprendimas, nes esame lanksčiai dirbanti komunalinė įmonė – galime gerai ir kokybiškai teikti įvairias paslaugas miestui. Remiantis atliktais paskaičiavimais, paslaugų įkainiai bus mažesni, nei savivaldybė moka privačiai bendrovei. Iš šios konkurencijos daugiausiai laimės gyventojai. Kadangi paslaugą atliksime pigiau, planuojama, kad Savivaldybė per metus sutaupys apie 15 tūkstančių eurų“,- sako „Šiaulių gatvių apšvietimo“ direktorius Tomas Petreikis.  

Vakuuminio gatvių valymo ir plovimo mašina Iveco su Johnston Sweepers VT652 vakuumine šlavimo įranga turi aukšto slėgio plovimo funkciją, todėl galės plauti viešąsias erdves – suoliukus, autobusų stogines, mažosios architektūros elementus. Taip pat ši mašina tiks eismo saugumo salelėms plauti ir dezinfekuoti bei kitiems miesto švarinimo darbams atlikti.

Pagrindinis šios modernios mašinos privalumas yra tas, kad panaudojant drėkinimo ir vakuumo technologijas šluojant į orą nepakeliamos dulkės. Šluojant, plaunant gatves pašalinamas susikaupęs smėlis ir purvas, kartu su jame esančiomis kietosiomis dalelėmis. Tai labai svarbu, nes didėjanti kietųjų dalelių koncentracija ore tampa didžiųjų miestų problema, o tokia vakuuminio valymo ir plovimo mašina kaip tik padeda šią problemą išspręsti bei mažinti oro taršą mieste.  

Vakuuminio gatvių valymo ir plovimo mašina su vakuumine šlavimo įranga buvo nupirkta  paskelbus viešojo pirkimo konkursą, už 183 tūkstančius eurų.

Birželio 18 dieną Šiaulių miesto taryba nusprendė sudaryti vidaus sandorį  ir pagal turto patikėjimo sutartį dešimčiai metų šią mašiną perdavė UAB ,,Šiaulių gatvių apšvietimas“ vietinės reikšmės keliams ir gatvėms prižiūrėti.

 Su iš Savivaldybės perduotu automobiliu „Šiaulių gatvių apšvietimas“ valys ir prižiūrės apie pusę šiltojo sezono metu prižiūrimų miesto gatvių.

„Šiaulių televizijos“ nuotraukos