GREITASIS MENIU

RINKLIAVOS DYDŽIAI

Rinkliava taikoma darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val.

KAINA vienos vietos20 min.1 val.Už vieną dieną
(nuo 8.00 val. iki 17.00 val.)
Už vieną dieną (nuo 8.00 val. iki 17.00 val.), kai sumokama iki kitos dienos 24 val.Mėnesio abonementas
Raudonojoje zonoje0,30 Eur0,90 Eur5 Eur16 Eur40 Eur
Geltonojoje zonoje0,20 Eur0,60 Eur3 Eur12 Eur25 Eur
Žaliojoje zonoje0,10 Eur0,30 Eur2 Eur8 Eur20 Eur
 • rinkliava, sumokėta už transporto priemonės stovėjimą vietoje, esančioje žaliojoje zonoje, galioja tik šioje zonoje;
 • rinkliava, sumokėta už transporto priemonės stovėjimą vietoje, esančioje geltonojoje zonoje, galioja geltonojoje ir žaliojoje zonose;
 • rinkliava, sumokėta už transporto priemonės stovėjimą vietoje, esančioje raudonojoje zonoje, galioja raudonojoje, geltonojoje ir žaliojoje zonose.

DĖL PVM SĄSKAITŲ-FAKTŪRŲ. Sumokėta vietinė rinkliava nėra pridėtinės vertės mokesčio objektas ir PVM neapmokestinama. PVM sąskaitos faktūros už vietinę rinkliavą nėra išrašomos. Detalesnė informacija pateikiama čia.

ATKREIPIAME DĖMESĮ, kad rinkliava netaikoma už pastatytas ekologiškas transporto priemones (elektros varikliais ar vandeniliu varomus automobilius), registruotas Lietuvos Respublikoje ir pažymėtas valstybinių numerių ženklais, skirtais elektros energija ar vandeniliu varomoms transporto priemonėms.

MOKAMŲ VIETŲ AUTOMOBILIAMS STATYTI ŠIAULIŲ MIESTE ZONOS

RINKLIAVOS MOKĖJIMO BŪDAI

Transporto priemonės valdytojas (vairuotojas) privalo iš anksto pasirūpinti vietinės rinkliavos mokėjimo priemonėmis (grynaisiais pinigais – monetomis, mokėjimo kortele ar mobiliojo ryšio priemonėmis).

Mokėjimo būdai:

* Kiekvieno atsiskaitymo metu taikomas papildomas mobiliosios programėlės administravimo mokestis: flowbird – 0,05 Eur; uniPark – 0,10 Eur (be PVM; su PVM – 0,12 Eur).

GYVENTOJŲ LEIDIMAI

Gyventojo / studento leidimas išduodamas per 3 darbo dienas. Šis leidimas įsigalioja nuo tada, kai gaunate patvirtinimą žodžiu ar elektroniniu paštu apie išduotą gyventojo / studento leidimą.

Gyventojo leidimai*Gyvenamųjų ar negyvenamųjų patalpų plotasGalimas gyventojų leidimų skaičius**Galiojimo teritorija
Gyventojo leidimas (elektroninis) išduodamas gyvenamųjų ar negyvenamųjų patalpų (išskyrus garažus, sandėliukus, rūsius) savininkams, valdytojams ar jų įgaliotiems asmenims, nuosavybės arba patalpų valdymo teisę įrodančių dokumentų, įregistruotų VĮ „Registrų centre“, pagrindu.iki 200 m21 vnt.Galioja asmens turimų patalpų kieme ir gatvėje, kurios adresu yra registruotos patalpos ir / arba iš kurios yra privažiavimas prie asmens turimų patalpų.
nuo 200 m2 iki 1000 m23 vnt.Galioja asmens turimų patalpų kieme.
daugiau kaip 1000 m24 vnt.Galioja asmens turimų patalpų kieme.

* Gyventojų leidimai, kurie buvo išduoti UAB „Stova“ iki 2023.04.30, galioja iki jų termino pabaigos tik asmens turimų patalpų kieme. Apie šių leidimų galiojimo pabaigą galite sužinoti paskambinę į Klientų aptarnavimo centrą  tel. nr. +370 41 201120, el. p. parkavimas@sga.lt arba atvykę adresu Aušros al. 53, Šiauliai. Pranešimas apie jų galiojimo pabaigą NEBUS SIUNČIAMAS.

** Jei yra poreikis, asmuo turi teisę įsigyti vieną mėnesio abonementą su 50 proc. nuolaida atitinkamoje mokamoje zonoje, kurioje yra asmens turimos patalpos arba įvažiavimas prie asmens turimų patalpų.  Abonementų įkainiai.

Gyventojų leidimus galima užsisakyti:

 • klientų aptarnavimo centre: Aušros al. 53, Šiauliai, darbo laikas: pirmadienį–penktadienį, nuo 8.00 iki 17.00 val.;
 • el. p. parkavimas@sga.lt
 • Gyventojo leidimą galima užsisakyti ir per Savitarną.

Gyventojo leidimo įsigijimui reikalingi dokumentai:

 • prašymas dėl gyventojo leidimo fiziniams asmenims (atsisiųsti);
 • prašymas dėl gyventojo leidimo juridiniams asmenims (atsisiųsti)
 • asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
 • transporto priemonės registravimo liudijimas;
 • gyvenamosios ar negyvenamosios patalpos nuosavybę patvirtinantis dokumentas, kuriame nurodytas unikalus nuosavybės nr.

Norėdami prie išduoto gyventojo leidimo priskirti kito automobilio valstybinį nr., pateikite prašymą Klientų aptarnavimo centre , el. p. parkavimas@sga.lt arba tel. nr. +370 41 201120 arba naudokitės savitarnos sistema (https://savitarna.sga.lt/account/login).

Gyventojo leidimas yra elektroninis (transporto priemonės numeris įvedamas į sistemą). Popierinis leidimas neišduodamas.

Gyventojo leidimas išduodamas vieneriems metams tam gyvenamųjų ar negyvenamųjų patalpų savininkui, valdytojui ar jų įgaliotam asmeniui, kuris pirmasis pateikia prašymą. Gyvenamųjų ar negyvenamųjų patalpų savininkams, valdytojams ar jų įgaliotiems asmenims norint statyti daugiau automobilių, už kitus automobilius mokama bendra tvarka. 

STUDENTŲ LEIDIMAI

Studento leidimasGaliojimo terminasGaliojimo teritorijaReikalingi dokumentai
Išduodamas:
– studentams, kurie mokosi aukštosiose mokyklose Šiaulių mieste;
– turi studento vardu registruotą transporto priemonę.
6 mėn.*  Visose Šiaulių miesto mokamo parkavimo zonose – asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas ar jo kopija;
– transporto priemonės registravimo liudijimas ar jo kopija;
– pažyma iš mokymosi įstaigos apie tai, kad studentas mokosi aukštojoje mokykloje Šiaulių mieste;
– sutikimas dėl asmens duomenų tvarkymo (atsisiųsti).

*gali būti pratęsiamas, kol studentas mokosi nurodytoje įstaigoje, pateikus atnaujintą pažymą iš mokymosi įstaigos apie tai, kad studentas mokosi aukštojoje mokykloje Šiaulių mieste.

Dokumentai studentų leidimams priimami Klientų aptarnavimo centre (Aušros al. 53, Šiauliai) arba el. p. parkavimas@sga.lt .

ABONEMENTAI

Abonementą galima įsigyti TIK IŠ ANKSTO APMOKĖJUS už 1, 3 ar 6 mėn. laikotarpį:

 • Klientų aptarnavimo centre (Aušros al. 53, Šiauliai). Darbo laikas: pirmadieniais–penktadieniais, nuo 8.00 iki 17.00 val. Atsiskaityti galima TIK MOKĖJIMO KORTELĖMIS;
 • parkomate – vieno mėnesio abonementą, kuriam netaikoma nuolaida;
 • flowbird programėlėje – vieno mėnesio abonementą, kuriam netaikoma nuolaida;
 • sumokant bankiniu pavedimu ir paskirtyje nurodant reikalingą informaciją (atsisiųsti)*;
 • savitarnoje (https://savitarna.sga.lt/account/login). ABONEMENTAI SU NUOLAIDA SAVITARNOJE NEIŠDUODAMI.

*Pavedimu apmokėtas abonementas įsigalioja nuo pavedimo paskirtyje nurodytos datos, bet ne anksčiau kaip kitą darbo dieną po apmokėjimo.

Jeigu įsigyjant abonementą JURIDINIAMS ASMENIMS reikalinga sąskaita-faktūra, informuokite mus el. p. parkavimas@sga.lt. SUTARTYS NEBESUDAROMOS.

Mėnesio abonemento galiojimas:

Abonementas yra elektroninis (transporto priemonės numeris įvedamas į sistemą). Popierinis abonementas neišduodamas.

Mėnesio abonemento galiojimas – 30 kalendorinių dienų (pvz., įsigijus nuo 05.15, abonementas galios iki 06.15):

 • rinkliava, sumokėta už transporto priemonės stovėjimą vietoje, esančioje žaliojoje zonoje, galioja tik šioje zonoje;
 • rinkliava, sumokėta už transporto priemonės stovėjimą vietoje, esančioje geltonojoje zonoje, galioja geltonojoje ir žaliojoje zonose;
 • rinkliava, sumokėta už transporto priemonės stovėjimą vietoje, esančioje raudonojoje zonoje, galioja raudonojoje, geltonojoje ir žaliojoje zonose.

TEISĖS AKTAI IR KITI DOKUMENTAI

D.U.K

GYVENTOJŲ LEIDIMŲ IŠDAVIMO KLAUSIMAI

1. Ar galioja mano gyventojo leidimas išduotas iki 2023-04-30?

Gyventojų leidimai, kurie buvo išduoti UAB „Stova“ iki 2023.04.30, galioja iki jų termino pabaigos tik asmens turimų patalpų kieme. Apie šių leidimų galiojimo pabaigą galite sužinoti paskambinę į Klientų aptarnavimo centrą tel. nr. +370 41 201120, el. p. parkavimas@sga.lt arba atvykę adresu Aušros al. 53, Šiauliai. Pranešimas apie jų galiojimo pabaigą NEBUS SIUNČIAMAS.

2. Turiu gyventojo leidimą, kuris buvo išduotas iki 2023.04.30, namo kieme vietos dažniausiai nebūna, norėčiau statyti ant gatvės, ką daryti?

Jeigu Jūsų nuosavybė yra iki 200 m2 kviečiame išsiimti naują gyventojo leidimą, kuris galios Jūsų turimų patalpų kieme ir gatvėje, kurios adresu yra registruotos patalpos ir / arba iš kurios yra privažiavimas prie asmens turimų patalpų.

3. Ar galiu gauti gyventojo leidimą, jei nuomojuosi patalpas?

Jei turite nuomos sutartį, registruotą VĮ „Registrų centras“, galite teikti prašymą gyventojo leidimui savo vardu (kartu būtina pateikti sutarties kopiją). Jei nuomos sutartis neregistruota, prašymą gyventojo leidimui turi teikti patalpų savininkas, kuris nurodo transporto priemonės valstybinį numerį (reikia pridėti transporto priemonės registracijos liudijimą).

4. Ar galiu gauti gyventojo leidimą, jei nuomojuosi komercines patalpas?

Komercinių patalpų nuomininkai gali teikti prašymą gyventojo leidimui gauti nuomininko vardu (būtina pateikti nuomos sutarties kopiją).

ABONEMENTŲ ĮSIGIJIMO KLAUSIMAI

5. Kaip galiu įsigyti abonementą?

Abonementą galima įsigyti TIK IŠ ANKSTO APMOKĖJUS už 1, 3 ar 6 mėn. laikotarpį:

 • Klientų aptarnavimo centre (Aušros al. 53, Šiauliai). Darbo laikas: pirmadieniais–penktadieniais, nuo 8.00 iki 17.00 val. Atsiskaityti galima TIK MOKĖJIMO KORTELĖMIS;
 • parkomate – vieno mėnesio abonementą, kuriam netaikoma nuolaida;
 • flowbird programėlėje – vieno mėnesio abonementą, kuriam netaikoma nuolaida;
 • sumokant bankiniu pavedimu ir paskirtyje nurodant reikalingą informaciją (atsisiųsti)*;
 • savitarnoje (https://savitarna.sga.lt/account/login). ABONEMENTAI SU NUOLAIDA SAVITARNOJE NEIŠDUODAMI.

*Pavedimu apmokėtas abonementas įsigalioja nuo pavedimo paskirtyje nurodytos datos, bet ne anksčiau kaip kitą darbo dieną po apmokėjimo.

Jeigu įsigyjant abonementą JURIDINIAMS ASMENIMS reikalinga sąskaita-faktūra, informuokite mus el. p. parkavimas@sga.ltSUTARTYS NEBESUDAROMOS.

6. Kaip įsigyti abonementą su nuolaida?

Abonementą su nuolaida gali įsigyti asmuo, turintis teisę gauti gyventojo leidimą. Apmokėti už abonementą su nuolaida galima Klientų aptarnavimo centre (bankine kortele) arba pavedimu į sąskaitą LT797300010176067699 (paskirtyje būtina nurodyti transporto priemonės numerį, už kokią zoną ir už kiek mėnesių mokama). Klientų aptarnavimo centre įsigytas abonementas su nuolaida įsigalioja nuo pageidaujamos datos, neankstesnės nei mokėjimo diena. Pavedimu apmokėtas abonementas su nuolaida įsigalioja nuo pavedimo paskirtyje nurodytos datos, bet ne anksčiau kaip kitą darbo dieną po apmokėjimo.

7. Susimokėjau už stovėjimą geltonojoje zonoje. Ar šis bilietas galios ir raudonojoje zonoje?

 • Rinkliava, sumokėta už transporto priemonės stovėjimą vietoje, esančioje žaliojoje zonoje, galioja tik šioje zonoje.
 • Rinkliava, sumokėta už transporto priemonės stovėjimą vietoje, esančioje geltonojoje zonoje, galioja geltonojoje ir žaliojoje zonose;
 • Rinkliava, sumokėta už transporto priemonės stovėjimą vietoje, esančioje raudonojoje zonoje, galioja raudonojoje, geltonojoje ir žaliojoje zonose.

KITI PARKAVIMO KLAUSIMAI

8. Sumokėjau už automobilio stovėjimą, tačiau užtrukau ir pavėlavau grįžti prie automobilio prieš pasibaigiant parkavimo laiko limitui. Grįžęs ant automobilio priekinio stiklo radau pranešimą apie tvarkos pažeidimą.

Gavus pranešimą, kad už pastatytą transporto priemonę mokamoje vietoje nesumokėta vietinė rinkliava, suteikiama galimybė sumokėti pranešime nurodytą dydžio rinkliavą, nepriklausomai nuo tą dieną stovėto laiko. Rinkliavą sumokėti turite iki kitos dienos 24 val.

9. Ar palikęs neįgaliojo pažymėjimą ant automobilio panelės, galiu stovėti nemokamai mokamose vietose?

Neįgaliojo pažymėjimas nesuteikia lengvatos stovėti nemokamai. Neįgalūs asmenys turi turėti Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę. Išsiėmus nurodytą kortelę, parkavimas mokamose zonose – NEMOKAMAS. Neįgalių asmenų automobilių statymo korteles išduoda ir keičia Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritoriniai skyriai.

10. Sustojau tik kelioms minutėms ir kontrolierius užfiksavo pažeidimą.

Vadovaujantis Šiaulių miesto savivaldybės tarybos patvirtintais „Vietinės rinkliavos už naudojimąsi Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatais“ – palikus automobilį mokamoje vietoje automobiliui statyti privaloma nedelsiant už automobilio stovėjimą sumokėti parkomate monetomis ar bekontakte mokėjimo kortele arba mobiliąja programėle (flowbird arba uniPark). Apmokėjimas privalomas per 10 min. nuo transporto priemonės pastatymo.

11. Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė nuslydus nuo prietaisų skydelio ir nesimatė jos informacijos.

Vairuotojas palikęs Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę turėtų įsitikinti, kad visa informacija yra gerai matoma iš lauko. Neįgalių asmenų transporto priemonių statymo kortelę transporto priemonių valdytojas turi palikti transporto priemonėje automobilio viduje už priekinio stiklo arba prietaisų skydelio vairuotojo pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje, kad pro priekinį transporto priemonės stiklą būtų lengvai įskaitoma neįgalių asmenų transporto priemonių statymo kortelės numeris ir galiojimo data. Jeigu patikrinimo metu kontrolierius negali įskaityti kortelės numerio ir galiojimo datos, yra fiksuojamas pažeidimas.

12. Ketinau sumokėti, tačiau neveikė parkomatas.

Jei norima rinkliavą susimokėti naudojantis parkomatu, tai turi būti atlikta arčiausiai prie transporto priemonės esančiame parkomate. Jei parkomatas laikinai neveikia, vietinę rinkliavą reikia sumokėti naudojantis mobiliosiomis programėlėmis (flowbird arba uniPark) arba kitame veikiančiame parkomate. Parkomatų gedimas neatleidžia nuo prievolės mokėti vietinę rinkliavą.

13. Jei moku per Parkomatą ar privaloma spausdintis bilietą, parkomatas „klausia“ ar bilietą spausdinti?

Ne, bilieto spausdinti ir palikti transporto priemonėje nėra būtina. Paslaugos apmokėjimas yra fiksuojamas atitinkamoje sistemoje ir duomenys perduodami parkavimo paslaugos kontrolei.

14. Kaip sumokėti už automobilio stovėjimą?

Parkomatuose galimybė atsiskaityti:

 • Grynaisiais pinigais – monetomis.
 • Bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis.

Naudojantis mobiliosiomis programėlėmis:*

* Kiekvieno atsiskaitymo metu taikomas papildomas mobiliosios programėlės administravimo mokestis: flowbird – 0,05 Eur; uniPark 0,10 Eur (be PVM; su PVM – 0,12 Eur).

15. Už automobilio priekinio stiklo valytuvo radau paliktą pranešimą. Kaip sumokėti?

Gavus pranešimą, kad už pastatytą transporto priemonę mokamoje vietoje nesumokėta vietinė rinkliava, suteikiama galimybė sumokėti pranešime nurodytą dydžio rinkliavą, nepriklausomai nuo tą dieną stovėto laiko. Rinkliavą sumokėti turite iki kitos dienos 24 val.

Apmokėjimo būdai:

 • visuose Šiauliuose veikiančiuose parkomatuose;
 • PERLO terminaluose (pateikti gautą pranešimą) ar Perlas GO programėle;
 • atliekant bankinį pavedimą:

Sąskaitos Nr.: LT62 7300 0101 7811 4317 „Swedbank”, AB
Gavėjas: UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ įmonės kodas – 144129510
Mokėjimo paskirtis: PRANEŠIMO NUMERIS ir TRANSPORTO PRIEMONĖS VALSTYBINIS NUMERIS.

Nenurodžius duomenų mokėjimas nebus įskaitytas.

Nesumokėjus rinkliavos iki kitos dienos 24 valandos, pažeisite Vietinės rinkliavos už naudojimąsi Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatuose nustatytą vietinės rinkliavos mokėjimo tvarką. Automobilio savininkui (valdytojui) bus surašytas administracinių nusižengimų protokolas. Bylos teiseną atlieka Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir teisėtvarkos skyrius.

16. Ką daryti, jei manau, kad baudos pranešimas buvo išrašytas nepagrįstai?

Susisiekite su mūsų Klientų aptarnavimo centru tel. nr. +370 41 201120 arba parašykite el. p. parkavimas@sga.lt nurodę savo automobilio valstybinį numerį ir baudos pranešimo numerį, trumpai nupasakojant, kodėl manote, kad baudos pranešimas buvo išrašytas nepagrįstai.

17. Ką daryti, jei nespėjau sumokėti rinkliavos mokesčio pagal gautą pranešimą iki kitos dienos 24 valandos?

Laukti laiško automobilio savininko deklaruotos gyvenamosios vietos adresu iš Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir teisėtvarkos skyriaus jau su paskirta bauda arba ne anksčiau kaip po 1 savaitės nuo pranešimo surašymo dienos kreiptis į Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir teisėtvarkos skyrių, kuris nagrinėja šiuos administracinius nusižengimus.

18. Kokio dydžio nuobaudos taikomos už rinkliavos nesumokėjimą laiku?

Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 418 straipsnis už Vietinės rinkliavos už naudojimąsi savivaldybių tarybų nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatuose nustatytos vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimus numato baudą vairuotojams nuo 20 iki 40 Eur, o šį administracinį nusižengimą padarius pakartotinai – numato baudą nuo 40 iki 100 Eur.

19. Iš kur žinoti, kad automobilio stovėjimas šioje vietoje yra mokamas?

Apie mokamą automobilių stovėjimą informuoja Kelių eismo taisyklių ženklai Nr. 528, 541 su papildomomis lentelėmis Nr. 840 bei nurodytomis atitinkamomis zonomis.

VISA SU PARKAVIMO PASLAUGA SUSIJUSI INFORMACIJA: https://www.sga.lt/category/veikla/parkavimas/