Bokšto laikrodis „Gaidys“ vėl atgijo

Šiaulių istorinės pasimatymų vietos simbolis – bokšto laikrodis „Gaidys“ pagaliau sulaukė ilgai laukto šveicariško laikrodžio mechanizmo.

Praėjusiais metais buvo baigtas „Gaidžio“ laikrodžio bokšto kapitalinis remontas, kurį Šiaulių miesto savivaldybės užsakymu, kartu su Vilniaus bulvaro rekonstrukcija atliko bulvarą rekonstravusi įmonė. O nuo sausio 4 d. pajudėjo ir laikrodžio rodyklės.

Laikrodžio mechanizmas buvo užsakytas dar praėjusių metų pradžioje iš Šveicarijoje įsikūrusios laikrodžių gamyklos MobaTime. Tai nėra labai brangus laikrodžio mechanizmas, tačiau patvarus, veikiantis precizišku šveicarišku tikslumu.

Laikrodį sudaro keturi ciferblatai su laikrodžio mechanizmais bei juos sinchronizuojantis valdymo blokas. Laiko sinchronizavimas vykdomas automatiškai, sinchronizuojant laiką su laiko serveriais internetu, todėl laikrodis visada rodys tikslų laiką ir reguliuoti rankiniu būdu jo nereikės. Prie standartinio laikrodžio ciferblato išvaizdos savo kūrybinę ranką pridėjo dailininkas ir fotografas Saulius Jankauskas, įgyvendinęs laikrodžio bokšto autoriaus Viliaus Purono idėjas. Laikrodį susinchronizavo ir jo valdymo mechanizmą sukonfigūravo UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ elektromonteris Karolis Ringys, kartu su komanda įkurdinęs naująjį laikrodį „Gaidžio“ bokšto languose.