UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ primena: svarbiausi automobilių parkavimo pokyčiai Šiauliuose!

Nei kiek nenuostabu, kai šiame pagreitintame pasaulyje vis kažkur bėgdami, lėkdami ir vis kažko nebespėdami, vis imame kažką ir pamirštame. Todėl norime Jums priminti keletą labai svarbių, bet galbūt jau primirštų, pokyčių Šiaulių miesto automobilių parkavimo administravime. Taigi:
• Nuo 2023 m. gegužės 1 d. Šiaulių miesto savivaldybės sprendimu, keitėsi Vietinės rinkliavos už naudojimąsi Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatai ir parkavimo paslaugų administratorius. Tad dabar už parkavimo paslaugų administravimą esame atsakingi mes – UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“.
• Iki šiol buvusi viena visam miestui žalioji zona buvo išskaidyta į tris zonas: raudoną, kuri yra pačiame miesto centre bei geltoną ir žalią, kurias sudaro tolimesnės miesto centro dalys. Parkavimo zonų paskirstymą pasitikrinti galite čia: https://www.sga.lt/parkavimas/.
• Jeigu visgi užmiršote susimokėti už automobilio parkavimą mokamoje zonoje – gera žinia! Visų pirma, Jūs gausite antrą šansą „pasitaisyti“. Gavus pranešimą, kad už pastatytą transporto priemonę mokamoje vietoje nesumokėta vietinė rinkliava, suteikiama galimybė susimokėti vienos dienos (nepriklausomai nuo tą dieną stovėto laiko) gautame pažeidimo pranešime nurodytą dydžio rinkliavą: žaliojoje zonoje – 8 Eur, geltonojoje zonoje – 12 Eur, raudonojoje zonoje – 16 Eur. Tai – vadinamasis „UŽMARŠUMO“ mokestis. Nesumokėjus rinkliavos iki kitos dienos 24 valandos, pažeisite Vietinės rinkliavos už naudojimąsi Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatuose nustatytą vietinės rinkliavos mokėjimo tvarką. Automobilio savininkui bus surašytas administracinių nusižengimų protokolas. Bylos teiseną atlieka Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir teisėtvarkos skyrius. Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 418 straipsnis už Vietinės rinkliavos už naudojimąsi savivaldybių tarybų nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatuose nustatytos vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimus numato baudą vairuotojams nuo 20 iki 40 eurų, o šį administracinį nusižengimą padarius pakartotinai – numato baudą nuo 40 iki 100 eurų.
• Dar vieną gerą žinią turime tiems, kurie nemėgsta skaičiuoti laiko arba „mėgsta“ pamiršti kada baigiasi jų parkavimosi laikas ir tiems, kurie žino, kad automobilis mokamoje parkavimo zonoje stovės tikrai ilgėliau nei vieną kitą valandą. Šiuo atveju, jei bus sumokama iš karto parkomate arba mobiliojoje programėlėje (flowbird), pagelbės LENGVATINĖ RINKLIAVA. Pasinaudojus ja, VISOS DIENOS naudojimasis mokama automobilio stovėjimo vieta Jums tekainuos vos keletą eurų (žaliojoje zonoje – 2 Eur, geltonojoje zonoje – 3 Eur, raudonojoje zonoje – 5 Eur)!
• Nepamirškite, kad nemokamas automobilio stovėjimo laikas mokamoje zonoje yra tik 10 min.! Lygiai tiek turite laiko nuo užfiksuoto automobilio pastatymo laiko susimokėti už paslaugą parkomate ar mobiliojoje programėlėje (flowbird arba uniPark). Tai – vadinamasis „PAKANTUMO“ laikas.
• Primename, kad jeigu iki 2023 m. gegužės 1 d. pokyčių iš buvusio paslaugos administratoriaus UAB „Stova“ (Unipark) turėjote įsigiję gyventojo leidimą, atidžiai sekite jo galiojimo laiką ir jam baigiantis kreipkitės į mūsų specialistus dėl leidimo pratęsimo (https://www.sga.lt/parkavimas/) arba naudokitės mūsų e-savitarnos sistema (https://savitarna.sga.lt/account/login). Jeigu užmiršote ir nebežinote, kada baigsis Jūsų UAB „Stova“ (Unipark) išduotas gyventojo leidimas, galite tai sužinoti paskambinę į Klientų aptarnavimo centrą telefonu +370 41 201120, el. paštu parkavimas@sga.lt arba atvykę adresu Aušros al. 53, Šiauliai. Pranešimas apie jų galiojimo pabaigą nebus siunčiamas. Vėliau, kai jau būsite mūsų duomenų bazėje, pranešimus apie besibaigiančius leidimų galiojimus, jeigu sutikime dėl asmens duomenų tvarkymo pažymėjote, kad sutinkate gauti tokią informaciją el. paštu, gausite automatiškai.
Na ir pabaigai, primename, kad UAB „ŠIAULIŲ GATVIŲ APŠVIETIMAS“ YRA TIK PARKAVIMO PASLAUGŲ ADMINISTRATORIUS ir vadovaujasi tais pačiais Šiaulių miesto savivaldybės priimtais nuostatais. Surinktos rinkliavos lėšos įskaitomos į Šiaulių miesto savivaldybės biudžetą ir naudojamos gatvėms, aikštėms prižiūrėti ir remontuoti, automobilių stovėjimo vietų plėtrai ir priežiūrai.