Minima tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena

Lapkričio 25 dieną minima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Šią dieną pažangiojo pasaulio bendruomenės bando atkreipti visuomenės dėmesį į pasauliniu mastu aktualią smurto artimoje aplinkoje problemą ir kviečia prisidėti prie įvairių akcijų kovojant su smurtu, ypač su sumurtu prieš moteris. Tarptautinė statistika liudija, jog daugiau nei 90 % asmenų, patiriančių smurtą artimoje aplinkoje, yra moterys, todėl tai yra su lytimi susijęs smurtas.

Smurtas prieš moteris yra vienas iš labiausiai paplitusių, nuolatinių ir niokojančių žmogaus teisių pažeidimų pasaulyje ir kelia grėsmę milijonams merginų ir moterų. Tai paveikia moteris, nepriklausomai nuo jų amžiaus, kilmės ar išsilavinimo lygio. Šis smurtas būna įvairių formų, įskaitant fizinį, seksualinį ar psichologinį smurtą, taip pat ekonominį smurtą ir išnaudojimą.

Kiekvienais metais minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną vis daugiau valstybių ir miestų prisijungia prie Jungtinių Tautų iniciatyvos „Orange the World“, papuošdami savo viešuosius pastatus ir erdves oranžinės spalvos akcentais. Šiais metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kvietimu prie šios iniciatyvos prisideda ir Šiaulių miestas.

UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ solidarizuojasi ir prisideda prie šios iniciatyvos apšviesdamas Šiaulių miesto savivaldybės bokšto laikrodį tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris iniciatyvą simbolizuojančia oranžine šviesa.

Parengta pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją